Navn Email Klub Besked S-Teori for Har PPL Teori  
Alexander Andreasen Alexanderandreasen92@gmail.com Parafun Hej. Jeg er Paraglider og ville egentlig gerne have taget s-teori her hen over vinteren. Desværre kører klubben som jeg havde regnet med at jeg skulle deltage ved ikke kurset i år, da de ikke kunne samle elever nok. Jeg har gået og ventet på svar fra andre flyveklubber og det er derfor jeg er så sent ude. Jeg ved godt at i startede den 3 april, og at jeg vil være bagud. Men jeg er indstillet på at give den en skalle og læse op selv. Jeg har lige været til PP3 prøve i Meteorologi, Love og regler, Aerodynamik og praktisk flyvning, så jeg har lidt grundviden. Så vidt jeg ved er det kun Meteorologi, Love og regler, Aerodynamik og menneskets ydeevne og begrænsninger jeg skal have som Paraglider. Hvis i tror at jeg kan hoppe med på vognen nu vil jeg meget gerne høre fra jer, på enten mail eller på mobil. Mvh. Alexander Andreasen Alexanderandreasen92@gmail.com 23950661 Paraglider
Jens Christensen Piperjens@hotmail.com viborgsvæveflyveklub(vbsk) Svæveflyver
Martin Kofod Jensen lene.jensen@randers.dk Aasvk Svæveflyver
Mads würtz Fcbwurtz@hotmail.com Aarhus svæveflyklub Svæveflyver
Andreas Kuhlmann andreas@bitsch.dk Aarhus Svæveflyveklub Svæveflyver
Simon Borchmann borchmann@privat.tdcadsl.dk Aasvk Svæveflyver
Lene Koch Borchmann borchmann@privat.tdcadsl.dk Aaskv Svæveflyver
Anders Vang Hansen Avhansen@live.com Aasvk Svæveflyver
Peter Hasselmann pedehasselmann@gmail.com AASVK Svæveflyver
Christina Solberg Hansen christinasolberg@mail.dk Aasvk Svæveflyver

Nyhedsbrev

Tilmeld dig vores nyhedsbrev.

Aarhus Svæveflyveklub